Public Relations

Czym jest Public Relations?

Budowanie relacji – Każdy podejmuje decyzje na podstawie relacji. Jeśli nie potrafisz stworzyć pozytywnych i wzajemnie korzystnych relacji z klientami, nici z interesów i możesz zapomnieć o rozwoju firmy.

Public relations – jest niezbędnym elementem strategii marketingowej, dlaczego?

Wiarygodność: Reklama postrzegana jest przez odbiorców jako przekaz sterowany przez firmę. Artykuł napisany przez niezależnego dziennikarza traktowany jest jako obiektywne źródło sprawdzonej informacji. Inna jest sytuacja, kiedy sami się chwalimy; inaczej, gdy robi to ktoś inny.

Koszt: Reklama kosztuje krocie w porównaniu z public relations. Dodatkowo, PR wzmacnia przekaz reklamowy.

Kryzys: W interesach nie zawsze wszystko układa się zgodnie z planem. Reklamacje, zwroty, podróbki, kradzieże, trudności finansowe to codzienne kłopoty. Aktywny PR pomaga ocalić wartość i reputację organizacji w nawet w najgorszym kryzysie.

Treść: Ludzie chcą informacji; nie – reklam. Public relations to właśnie informowanie. Mówiąc dokładniej, to komunikowanie, bo jest to proces dwustronny. Polega na mówieniu i słuchaniu. Słowem, PR jest w miejscu, na które ludzie kierują oczy; nie tam, skąd ludzie odwracają wzrok